Art Portfolio - Polska artystka - Anna Maria Karolak.
Moja sztuka i usługi

2000/02 – obecnie

“Karolak Art”, Warszawa – ta strona www.karolak-art.com.

Działalność własna jako samodzielny specjalista: artysta malarz, ilustrator, designer, nauczyciel sztuki.

Sztuki piękne: malarstwo olejne na płótnie i desce – maluję z wykorzystaniem technik malarskich dawnych mistrzów; obrazy w technikach malarskich średniowiecznych na desce wraz z pozłotnictwem (pozłotnictwo wykonywane z wykorzystaniem receptur XV-wiecznej technologii pozłotniczej); ilustracja artystyczna – digital painting 2D, Photoshop; rysunek satyryczny – ołówek, marker (tu preferuję styl minimalistyczny: czerń-biel, prosta kreska); rysunek odręczny, szkic – ołówek, marker; grafika warsztatowa – miedzioryt, suchoryt, linoryt i inne; artystyczne projekty logo i logotypów.

Specjalizacja w stylistyce artystycznej: dark art, oniryzm, metaphysical art, surrealizm.

Uczę rysunku i malarstwa, przygotowuję indywidualnie do egzaminów praktycznych na Akademię Sztuk Pięknych na Wydziały: Grafiki, Malarstwa oraz Restauracji i Konserwacji Dzieł Sztuki.


2010/02 – obecnie

“Karolak Project”, Warszawa – https://karolak-project.waw.pl/

Działalność własna jako samodzielny specjalista: graphic designer, web designer.

Strony www. Profesjonalne projektowanie stron internetowych, specjalizacja: wdrażanie serwisów WordPress, optymalizacja i pozycjonowanie stron www, opieka nad stronami i ich administrowanie. Graphic design i web design w pełnym zakresie, w tym grafika kreatywna. Projektowanie pełnej oprawy graficznej stron www wraz z opracowywaniem i dopracowywaniem wszystkich elementów identyfikacji wizualnej marki. Projektowanie logo, logotypów, znaków firmowych, banerów na strony www, edycja zdjęć, retusz zdjęć, tworzenie galerii zdjęć i inne. Projektowanie stron www firmowych, informacyjnych, wizerunkowych i kreatywnych. Projektuję również plakaty i banery z przeznaczeniem do druku: wielkoformatowe i banery roll-up.


2006/01 – obecnie

“Dyplomy Lux”, Warszawa – https://www.dyplomy-lux.pl/

Działalność własna jako samodzielny specjalista: graphic designer, producent artykułów reklamowych.

Projektowanie i produkcja eleganckich artykułów reklamowych i pamiątkowych z nadrukami na metalach: eleganckie metalowe dyplomy okolicznościowe i certyfikaty ozdobne, gadżety – drewniane klocki na biurko z metalowym identyfikatorem, metalowe wizytówki personalizowane, metalowe identyfikatory na magnes,  metalowe tabliczki znamionowe i informacyjne, metalowe szyldy i inne.


Wykształcenie

1993/10 – 2000/02 – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki

Dyplom w Pracowni Ilustracji Książkowej u prof. Janusza Stannego (2000 r.).
Kształcenie się na Wydziale Grafiki dodatkowo rozbudowałam o naukę pojedynczych przedmiotów na innych wydziałach na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie tj.: naukę technologii malarstwa sztalugowego i średniowiecznego w Pracowni Technik Malarskich na Wydziale Malarstwa (1994-1995), naukę w Pracowni Technologii Malarstwa Sztalugowego i Pozłotnictwa u prof. Jerzego Nowosielskiego i u prof. Aleksandry Krupskiej na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki (1995-1999) – aneks do dyplomu, kurs z anatomii człowieka na Wydziale Rzeźby (1994-1995).


Projekty

2006/01 – obecnie

Moi klienci ( obecnie zero klienta z powodu pandemii koronawirusa… )

Zawodowo współpracowałam dotychczas z między innymi następującymi podmiotami, przy czym często była to współpraca wieloletnia: Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk, Agencja Rozwoju Innowacji SA (dotacje unijne), QS Zurich Sp.o.o. (certyfikacja, projekty unijne), Urząd Dozoru Technicznego UDT CERT – Oddział w Warszawie (certyfikacja), ZETOM-CERT Sp. z o.o. (certyfikacja), Fundacja Republikańska, FEWE – Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, Polsko-Białoruska Izba Handlowo Przemysłowa, ChemSpin Sp. z o.o. – Instytut Chemii Przemysłowej w Warszawie, Steinbacher Izoterm Sp. z o.o., Walcownia Rur Silesia SA, Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., PEX PharmaSequence Sp. z o.o., Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Oświata – Ochota” w Warszawie, INSANTO Event & Marketing Sp.j., PBS Connect Polska, TOYOTA Radość Sp.j. i inni.


2019/06

Współpraca artystyczna z Fundacją Spontaniczne Warsztaty Artystyczno – Praktyczne “VARSZTATOVNIA”

Prowadzenie zajęć artystycznych dla firmy – impreza integracyjna.


2016/01

Publikacja: „Remerciements – Les Illustrateurs de Baudelaire”, prof. Ivan Bernier, Université Laval, Québec

Publikacja książkowa on-line „Remerciements – Les Illustrateurs de Baudelaire” autorstwa prof. Ivana Bernier`a z Université Laval w Québec. Książka prezentuje najlepszych współczesnych światowych ilustratorów twórczości Charles`a Baudelaire`a. Jestem ilustratorką poezji Baudelaire`a. Moja twórczość została wyróżniona w tej książce. Więcej…


2010/08 – 2010/12

Rok 2010 – jubileusz 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina, Pabianice

Mój plakat zatytułowany “Fryderyk Chopin. Muzyka mojej duszy II” firmował cykl uroczystości „Fryderyk w Pabianicach” czyli Obchody Roku Chopinowskiego 2010 w Pabianicach pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pabianic, a organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Pabianicach. Mój plakat wydrukowany został m.in. w tej publikacji rocznicowej miasta Pabianice.


2009/01

Projekt „Zwierciadło życia” w kwartalniku ”Tematy z Szewskiej”, Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego

Wykonałam ilustrację artystyczną pt. “Zwierciadło życia” dla czasopisma “Tematy z Szewskiej” nr 1(3)/2009. Moja ilustracja otwierała w czasopiśmie piękne, rozbudowane portfolio prac różnych artystów, którzy wykonali prace z motywem przewodnim `zwierciadła` w różnych interpretacjach tego słowa / pojęcia. Ja zinterpretowałam temat `zwierciadło` na sposób metafizyczny. Czasopismo “Tematy z Szewskiej” redagowane jest przez pracowników i współpracowników Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Zobacz tę pracę…


1998/02 – 2006/09

Współpraca artystyczna z TV Polsat, TV Centrum oraz z TV Onet.pl

Prezentacja mojej sztuki w TV – wywiady w programach “Kruchta kulturalna”, “Hit-Kit”, także rysowanie przed kamerami na wizji. Wielokrotny udział w cyklicznym programie “Portret na życzenie”, kiedy to portretowałam znane osobistości ze świata kultury. Wykonałam portret m.in. pani Agnieszki Osieckiej.


2003/01 – 2005/12

Współpraca artystyczna z Fundacją Dokumentacji Dziedzictwa Kultury Narodowej Polski, miejsce: Warszawa, Włochy, Francja

Moje obrazy i grafiki były prezentowane na cyklu wystaw “Polska Sztuka Współczesna” organizowanych we Włoszech i Francji w latach 2003 i 2004.


2003/01 – 2004/12

Współpraca artystyczna z Międzynarodowym Forum Kobiet

Międzynarodowe Forum Kobiet z siedzibą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie objęło patronatem moją sztukę w ramach promocji sztuki młodych twórców. Zwieńczeniem tych działań była wystawa moich prac w hotelu “InterContinental” w Warszawie w roku 2004.


2001/06 – 2002/02

Galeria sztuki “Apollon”

Współpraca z warszawską galerią sztuki “Apollon”. Sprzedaż moich obrazów olejnych do prywatnych kolekcji sztuki w Anglii i we Francji.


Nagrody

2019/12 – 2020/02

Trzy ekslibrisy mojego autorstwa zaprezentowane zostały na wystawie pt. ”Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Cyfrowego Ex DIGITALIS Salon 2019″ zorganizowanej przez Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU w Toruniu. Moje ekslibrisy wykonałam dla 27 Wrocławskich Targów Dobrych Książek w 2018 r. Wystawa prac w CSW ZNAKI CZASU w Toruniu trwała do 02/02/2020. Wydany został piękny katalog prac prezentowanych na wystawie. Więcej…


2017/01/27

Nagroda „Web Guru Awards, The Winner” – czytaj… Nagroda w międzynarodowym konkursie z zakresu projektowania stron www, przyznana mojemu projektowi mojej strony internetowej prezentującej moją sztukę: The Art of Anna Maria Karolak – https://www.karolak-art.com/. Więcej…


2009/06

Rok 2010 – jubileusz 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. Mój plakat zatytułowany “Fryderyk Chopin. Muzyka mojej duszy II” znalazł się w finałowej grupie najlepszych polskich plakatów wyłonionych w ogólnopolskim konkursie graficznym pt. “Fryderyk Chopin”, zorganizowanym przez Muzeum Plakatu w Wilanowie, Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz portal kulturalno-społeczny www.sophisti.pl, z okazji obchodów jubileuszu 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. Wydarzenie zakończyła plenerowa wystawa wyróżnionych plakatów w 06/2006 na ulicy Nowy Świat w Warszawie.


1995/06

Moja praca zatytułowana „Lalka i jej dom” zdobyła w 1995 roku nagrodę specjalną w ogólnopolskim konkursie z zakresu projektowania zabawek dla dzieci. Konkurs zorganizowany był przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i Muzeum Zabawek w Kielcach, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Moja lalka to praca artystyczna, wykonana tylko w jednym egzemplarzu. Lalka była prezentowana na dwóch wystawach pokonkursowych: w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie (1995), a następnie w Muzeum Zabawek w Kielcach (1996). Od 2019 r. praca ta prezentowana jest na wystawie stałej w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju. Więcej…


Certyfikaty

2017/01

“Certificate From Web Guru Awards For The Art Of Anna Maria Karolak” przyznany mojemu projektowi strony www prezentującej moją sztukę: https://www.karolak-art.com/. Data wydania certyfikatu 01/2017, licencja nr 27012017. Otrzymanie certyfikatu było skutkiem zdobycia przeze mnie nagrody w międzynarodowym konkursie „Web Guru Awards” z zakresu projektowania stron www. Nagrodę zdobył mój projekt mojej strony internetowej: The Art of Anna Maria Karolak – https://www.karolak-art.com/.


Zainteresowania

Nowe technologie, design, WordPress, sztuka dawna, sztuka współczesna (przede wszystkim malarstwo), rynek aukcyjny sztuki, literatura piękna, nauki ścisłe (głównie astronomia, kosmologia i nauki o ziemi), SF (literatura i film), muzyka (klasyczna muzyka elektroniczna – Klaus Schulze, Jarre i inni, muzyka klasyczna, opera, heavy-metal), siłownia.


Kontakt do mnie

Anna Maria Karolak, e-mail : art@karolak-art.com

@