Art Portfolio - Polska artystka - Anna Maria Karolak.
Sztuka i usługi

2000 – Obecnie

Karolak Art – ta strona www.karolak-art.com
Ilustracje artystyczne, rysunki i szkice – techniki tradycyjne i digital painting, obrazy olejne na płótnie i desce, malarstwo temperowe (tempera jajkowa) z pozłotnictwem – średniowieczne techniki malarskie, projektowanie graficzne, projektowanie logo.

2010 – Obecnie

Karolak Project – https://karolak-project.pl/
Projektowanie stron internetowych, budowa stron WordPress, identyfikacja wizualna i inne

2006 – Obecnie

Diplomas Lux – https://www.dyplomy-lux.pl/
Eleganckie artykuły z nadrukami na metalach – projekty i produkcja. Dyplomy, certyfikaty, metalowe identyfikatory, klocki na biurko z identyfikatorem i inne.

Nagrody

Web Guru Awards

Wygrana – 01/2017 – dla tej strony www.karolak-art.com. Więcej…

Konkurs “Fryderyk Chopin 2010” zorganizowany przez ASP w Warszawie, Muzeum Plakatu w Wilanowie i portal www SOPHISTI.pl

Mój plakat “Fryderyk Chopin. Muzyka mojej duszy II” w finałowej grupie najlepszych plakatów. Wystawa pokonkursowa.

“Lalka jej Dom”

Nagroda specjalna dla mojej pracy w konkursie “Lalka i jej Dom” zorganizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i Muzeum Zabawek w Kielcach, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Więcej…

Publikacje

Ivan Bernier, “Remerciements – Les Illustrateurs de Baudelaire”, 2016

Jest to książka poświęcona najlepszym światowym współczesnym ilustratorom poezji Charles`a Baudelaire`a. Więcej…

“Zwierciadło życia”

Moja ilustracja “Zwierciadło życia” otwiera Tekę Artystyczną w kwartalniku “Tematy z Szewskiej” (n. 1 (3) / 2009) wydawanym przez Katedrę Etnologii
 i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Więcej…

Inne

Od 2019 roku współpraca z Fundacją SWAP – Spontaniczne Warsztaty Artystyczno – Praktyczne VARSZTATOVNIA : prowadzenie warsztatów artystycznych dla firm

Wywiady na żywo z prezentacją prac: Centrum TV, TV Onet.pl

Uczestnictwo w sześciu edycjach (1997 – 1999) programu “Portret na życzenie” w Polsat TV – portretowanie na wizji ludzi z kręgu sztuki i celebrytów.

Współpraca artystyczna z Galerią Apollon w W-wie, z Międzynarodowym Forum Kobiet (Oddział W-wa) oraz z Fundacją Dziedzictwa Kultury Narodowej Polski – wystawy mojej sztuki we Włoszech i Francji.

Edukacja

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (1993 – 2000)

Dyplom na Wydziale Grafiki (studia dzienne) z projektowania graficznego w Pracowni Ilustracji Książkowej, promotor: prof. J. Stanny.

Aneks do dyplomu w Pracowni Malarstwa Średniowiecznego i Technik Pozłotniczych u prof. J. Nowosielskiego i prof. A. Krupskiej, na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zainteresowania

Astronomia, kosmologia, nauki o Ziemi, literatura, SF, klasyczna muzyka elektroniczna (Klaus Schulze, Jarre i inni), muzyka klasyczna, opera, heavy-metal, siłownia.

Kontakt do mnie

E-mail : art@karolak-art.com

@