Profesjonalne przygotowanie do egzaminu do liceum plastycznego. Indywidualne lekcje rysunku, malarstwa, rzeźby, od podstaw. Nauka historii sztuki. Lekcje Sztuki, Warszawa.

Przygotowanie do egzaminów – liceum plastyczne.

Indywidualnie przygotowuję kandydatów do egzaminów do liceów plastycznych w całej Polsce. Proponuję zajęcia w mojej pracowni artystycznej w Warszawie na Ochocie lub lekcje on-line.

Przygotowania do egzaminów do liceów plastycznych warto rozpocząć wcześniej, niż dopiero w ósmej klasie szkoły podstawowej. Na egzaminach do tych szkół, wymaga się od kandydata konkretnych umiejętności rysunkowych i malarskich, w ósmej klasie będzie bardzo mało czasu na ich rozwinięcie. Egzamin wstępny do liceum plastycznego ma charakter konkursowy. Zdają tylko najlepsi. Na przykład, średnio, jest to jedna na ponad 7 osób w liceum plastycznym na Smoczej w Warszawie, jedna na 10 osób w “Plastyczniaku” w Opolu. Do między innymi tych szkół dostały się osoby, które do egzaminów przygotowywałam.

Na egzaminie wstępnym do liceum plastycznego ocenia się umiejętności artystyczne w zakresie wykonania z wyobraźni rysunku na zadany temat, w zakresie malowania martwej natury oraz wykonania kompozycji przestrzennej w plastelinie lub glinie. Dodatkowo, obowiązuje egzamin z historii sztuki, obejmujący wiedzę z podstawy programowej szkoły podstawowej - do egzaminu z historii sztuki również przygotowuję.

W niektórych liceach plastycznych obowiązuje etap egzaminu w postaci dostarczenia teczki z pracami. Jednak, jeśli nawet tego wymogu nie ma, to i tak teczka skomponowana być musi, ze względu na konsultacje przedegzaminacyjne, z reguły jednorazowe, które organizują dla kandydatów licea. Podczas tych konsultacji wyłaniani są najlepsi kandydaci do liceum i zwraca się staranniej uwagę przy ocenie ich prac egzaminacyjnych.

Pracę rysunkową oraz malarską wykonuje się na egzaminie w formatach kartki A3. Naukę pod moim kierunkiem rozpoczniemy od szkicowania z natury, będzie to nauka wykonywania szkiców anatomicznych dłoni, stóp, postaci. Stopniowo przejdziemy do wykonywania bardziej złożonych kompozycji rysunkowych ołówkiem. Rysować będziesz martwe natury i tworzyć ilustracje na zadane przeze mnie tematy. Będziesz malować martwe natury. Pod moim kierunkiem wykształcisz taki artystyczny styl, który umożliwi Ci w krótkim czasie trwania egzaminu, ukończyć wszystkie prace. Z reguły będziesz miał po 1,5 godziny na wykonanie każdego zadania egzaminacyjnego. Prace egzaminacyjne muszą być pracami ukończonymi.

Proponuję zajęcia raz lub dwa razy w tygodniu. Z lekcji na lekcję zadaję tematy do wykonania. Gotowe prace przywozisz do korekty na nasze zajęcia lub - w przypadku lekcji zdalnych, dostarczasz mi je mailem w postaci plików zdjęć, minimum jeden dzień przed lekcją.

Temat egzaminów do szkół artystycznych jest złożony. Serdecznie zapraszam na konsultacje - telefoniczne lub mailowe i zapraszam na lekcje!

Istotne:

Przygotowując się do egzaminu do liceum plastycznego, nauczyć się musisz rysować ołówkiem oraz malować farbami - plakatowymi, gwaszami lub temperowymi. Temat ‘rzeźba’ wymagał będzie wykonania bryły w plastelinie lub glinie. Stąd, odpuść sobie malowanie akwarelami i rysowanie markerami. Te techniki są nieprzydatne na egzaminie.

Szkic, rysunek anatomiczny.

Wymagania egzaminacyjne.

Masz pytania w sprawie lekcji sztuki?

Skontaktuj się.