Lekcje Rysunku Online - Lekcje Malarstwa Online - Profesjonalne, indywidualne przygotowanie do egzaminów na ASP i do liceum plastycznego. Lekcje Sztuki Warszawa.

Lekcje sztuki w okresie pandemii.

Lekcje rysunku i malarstwa prowadzę także w okresie pandemii. Są to lekcje w mojej pracowni w Warszawie lub lekcje on-line - przez telefon przy włączonym komputerze. Aby uczeń przygotowany był do lekcji on-line, proszę o przesyłanie na mój mail skanów lub fotografii prac, minimum jeden dzień przed lekcją. Pliki prac powinny być ponumerowane (numerpracy.jpg). Ja z kolei podsyłam pliki instruktażowe przed każdą kolejną lekcją, indywidualnie opracowywane, skrojone pod potrzeby danego ucznia. Na plikach prac i plikach instruktażowych, podczas lekcji on-line pracujemy.

Intensywność i długość lekcji zależy od indywidualnych potrzeb ucznia. Standardowo to jedna godzina lekcji tygodniowo. Uczeń ma zatem tydzień na wykonanie nowych prac i sukcesywne podsyłanie mi plików tych prac przed kolejną lekcją. Niektórzy uczniowie, zwłaszcza ci całkowicie początkujący, potrzebują częstszych korekt prac, częstszego kontaktu z nauczycielem. Proponuję wówczas lekcje dwa lub trzy razy w tygodniu.

Praca ucznia w okresie pandemii opiera się na jego pracy samodzielnej w domu, ale według moich wskazówek. Pamiętaj, aby zdać egzamin do szkoły lub uczelni artystycznej, musisz w wymaganym czasie - od 1,5 do 8 godzin, wykonać na egzaminie m.in. rysunek i pracę malarską, które mają być pracami ukończonymi. ‘Praca ukończona ’ oznacza, że cała przestrzeń kartki musi być zaaranżowana, mieć nienaganną kompozycję. Lekcje Sztuki prowadzę tak, aby nauczyć Cię stylu rysunkowego i malarskiego takiego, abyś zdołał w tak krótkim czasie wykonać wymagane prace. Będzie to często wiązało się z przeobrażeniem Twojej wizji na temat rysowania i malowania. Dotyczy to osób, które lubią ‘dłubać’ tygodniami nad jednym rysunkiem.

W przypadku lekcji on-line, teczkę z pracami również ułożymy zdalnie. Istotne jest podsyłanie mi dobrej jakości fotografii prac, aby w jak najmniejszym stopniu fotografie odbiegały od oryginału. W przypadku egzaminów na ASP liczyć się musisz z tym, że komisja może zażądać przedstawienia oryginałów prac. Mimo, że teczka z pracami wymagana jest w postaci pliku ‘Portfolio w PDF’. Ponadto, zarówno na Akademii Sztuk Pięknych jak i w liceach plastycznych, odbywają się, nawet w czasie pandemii, zajęcia np. z jednorazowej konsultacji prac - zatem i na te konsultacje przygotować należy teczkę.

W przypadku młodzieży przygotowującej się do zdawania egzaminów do liceum plastycznego, zalecam włączenie trybu głośnomówiącego podczas lekcji on-line. Warto, aby to co mówię, słyszał nie tylko uczeń ale i jego rodzic. Z mojego doświadczenia wynika, jak bardzo ważne jest edukowanie rodziców w kwestii przygotowania ich dziecka do zdawania egzaminów do szkoły artystycznej. Uświadamiam rodziców co to znaczy ‘zdać egzamin artystyczny ’ i szybko pozbawiam ich złudzenia, iż szkoła artystyczna przyjmie dziecko z samego faktu posiadania przez nie pasji do rysowania. Wszystka młodzież, która przygotowuje się do zdawania egzaminów do szkół artystycznych jest utalentowana. Celem egzaminu jest odsiać tych najlepszych. Egzamin ma charakter konkursowy. Najlepsi to Ci, którzy mają opanowany w najwyższym stopniu warsztat techniczny w rysowaniu i malowaniu, potrafią w krótkim czasie egzaminu wykonać świetną, wyróżniającą się pracę.

Lekcje rysunku i malarstwa należy rozpocząć jak najwcześniej. Minimum rok przed zdawaniem do liceum plastycznego i kilka lat wcześniej przed egzaminami na Akademię Sztuk Pięknych (na ogół jest to nauka sztuki trwająca przez większą ilość lat uczęszczania do szkoły średniej bez profilu artystycznego). W okresie pandemii, pracując samodzielnie w domu, pozować do rysunków mogą rodzice, rodzeństwo, zwierzęta domowe. Niezależnie czy przygotowujesz się do egzaminów do liceum plastycznego czy na ASP, naukę należy rozpocząć od szkiców anatomicznych dłoni i stóp, najpierw swoich. Najmniejszy problem jest z martwą naturą. Malujesz kompozycje ustawione w pokoju, lub nawet fragmenty pomieszczeń.

Do przeczytania:

Warto jak najwcześniej nauczyć się profesjonalnie zarządzać swom talentem, swoim czasem. Polecam lekturę książki Masona Currey`a “Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły”. Z kolei świetną analizę umysłów geniuszy odnajdziesz w książce Paula Johnsona “Twórcy”.

Szkic, rysunek anatomiczny.

Wymagania egzaminacyjne.

Masz pytania w sprawie lekcji sztuki?

Skontaktuj się.