Kurs przygotowawczy do egzaminów na ASP w Warszawie i do liceum plastycznego. Lekcje rysunku, malarstwa i projektowania indywidualnie, od podstaw. Dogodne terminy lekcji. Lekcje Sztuki, Warszawa.

Dogodne terminy lekcji.

Udzielam lekcji w tygodniu, w weekendy, także w wakacje. Terminy i godziny lekcji do uzgodnienia. Z reguły pojedyńcza lekcja trwa jedną godzinę zegarową. W mojej pracowni robimy przeglądy Twoich prac, które wykonujesz samodzielnie i przywozisz do mnie do korekty. Będą zadawała prace domowe z tematów: szkic, rysunek anatomiczny, malarstwo, kompozycja, ilustracja, jak także także rzeźba (w przypadku gdy zdajesz do liceum plastycznego).

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych, czy do liceum plastycznego, naukę rozpoczniemy od wykonywania szkiców ołówkiem na kartkach A4. Będą to szkice Twoich dłoni i stóp. Będziesz je rysować dotąd, aż opanujesz umiejętność wykonania szkicowego, poprawnego rysunku anatomicznego. Stopniowo przejdziemy do rysowania całej postaci. Początkowo będą to szkice postaci, a następnie złożone studia anatomiczne na dużym kartonie. Poprawne duże studium anatomiczne postaci łączy w sobie szkic, z fragmentami bardziej precyzyjnie anatomicznie dopracowanymi. Co istotne, ma być to studium postaci w przestrzeni. Nie może to być postać zawieszona w białej przestrzeni kartki, w pustce. Muszą być zaznaczone relacje przestrzenne. Takie takie są wymogi egzaminacyjne.

W wakacje warto pokusić się o wykonywanie szkiców postaci w plenerze, np. w parku czy na plaży. Konieczność wykonania bardzo szybkiego szkicu w takich warunkach (strach, że model ucieknie), pozytywnie wpłynie na rozwój Twojego rysunkowego warsztatu. Szybko wykonywane prace cechuje swoista dynamika. Jeśli w posługiwaniu ołówkiem już jej nabędziesz, to i przeniknie ona do dużych studiów postaci, co pozytywnie wpłynie na ekspresję w pracach.

Naukę rysunku i malarstwa w czasie wakacji bardzo polecam. Nie ma wtedy szkoły, można skupić się na sztuce. W ósmej klasie podstawówki oraz w klasie maturalnej szkoły średniej, bardzo trudno znaleźć czas na naukę sztuki. W ostatnich klasach szkół, umiejętności artystyczne powinny być już zaawansowane, tym bardziej, że w ciągu roku szkolnego dochodzą konsultacje na uczelniach / w szkołach artystycznych i już na tym etapie prezentuje się teczkę z pracami.

Dodam tutaj, że nauczanie rysunku i malarstwa wspierane jest przeze mnie teorią. Przeanalizujemy wspólnie zagadnienia z perspektywy i koloru w sztuce na przestrzeni wieków. Zdobyta wiedza teoretyczna wyczuli Cię na pewne aspekty w Twojej pracy twórczej, których istnienia nawet sobie wcześniej nie uświadamiałeś. Z tej wiedzy wyciągniesz praktyczne wskazówki dla swoich prac.

W mojej pracowni zdobędziesz ponadto wiedzę z zakresu technologii malarstwa. Pouczymy się o technikach malarskich, farbach, narzędziach i podkładach malarskich, mediach i werniksach. Będzie to wstępna wiedza, która zachęci Cię do samodzielnych eksperymentów technologicznych malarskich. Wiedza bardzo przydatna, w przypadku gdy przygotowujesz się do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych. Oryginalność prac w zakresie techniki wykonania, wysoko zapunktuje Twoją teczkę w procesie rekrutacji. Warto uczęszczać na lekcje w wakacje, będzie więcej czasu i spokoju, by gruntownie przygotować się do egzaminów.

Do przeczytania:

Warto jak najwcześniej nauczyć się profesjonalnie zarządzać swom talentem, swoim czasem. Polecam lekturę książki Masona Currey`a “Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły”. Z kolei świetną analizę umysłów geniuszy odnajdziesz w książce Paula Johnsona “Twórcy”.

Szkic, rysunek anatomiczny.

Wymagania egzaminacyjne.

Masz pytania w sprawie lekcji sztuki?

Skontaktuj się.