Indywidualne lekcje rysunku i malarstwa online - lekcje zdalne - Przygotowanie do Egzaminów na ASP i do liceum plastycznego. Nauka rysunku, malarstwa i projektowania od podstaw. Lekcje Sztuki, Warszawa.

Lekcje zdalne.

Jeśli nie możesz do mnie dojeżdżać, lekcje odbywać się będą on-line - telefonicznie, przy włączonym komputerze. Sposób, w jaki te lekcje przebiegają, opisałam szczegółowiej w artykule Lekcje sztuki w okresie pandemii. Wierz mi, jestem w stanie za pośrednictwem lekcji zdalnych przygotować Cię do egzaminów artystycznych. Wszystkie osoby, które w ten sposób uczyłam, dostały się do wymarzonych szkół.

Uwagi odnośnie teczki: prace do teczki również wybierzemy zdalnie. Nie muszę dodawać, że liczy się jakość przesyłanych mi mailem do korekty fotografii prac. Fotografie muszą w jak największym stopniu wiernie odwzorowywać oryginał, abym mogła prace prawidłowo ocenić, wybrać i ułożyć ich kolejność w teczce. W czasie trwania pandemii, uczelnie ASP wprowadziły udogodnienie w postaci zgłaszania teczki tylko jako plik ‘Portfolio w PDF’. Jest tu jednak haczyk: uczelnia może poprosić Cię o przybycie na rozmowę kwalifikacyjną z teczką. Dlatego do korekty podsyłasz mi mailem zdjęcia swoich prac niepoprawiane komputerowo i muszą to być zdjęcia wykonane poprawnie technicznie. Ułożymy atrakcyjny zestaw ‘Portfolio w PDF’, który będzie wiernie odzwierciedlał kolekcję Twoich prac na żywo, na wypadek konieczności prezentacji ich przed komisją.

Zdalnie przygotuję Cię też do rozmowy kwalifikacyjnej. Jest to ostatni etap egzaminu. Równie wysoko punktowany jak część egzaminacyjna praktyczna. Na uczelniach ASP zrezygnowano z egzaminu wstępnego z historii sztuki, co nie znaczy, że ta Twoja wiedza nie będzie sprawdzana podczas rozmowy z Tobą. Przeanalizujemy scenariusze możliwych rozmów kwalifikacyjnych, omówimy Twoje mocne i słabe strony, przedstawię metody jak rozmowę kwalifikacyjną zaliczyć z sukcesem.

W procesie rekrutacji do liceów plastycznych, egzamin ustny ma celu sprawdzenie Twojej wiedzy z zakresu historii sztuki. W mniejszym stopniu, jest to rozmowa o Twoich pasjach, zainteresowaniach artystycznych. Uczę historii sztuki. Zagadnienia z historii sztuki wplatam w praktyczne lekcje rysunku i malarstwa.

Zapraszam serdecznie do kontaktu telefonicznego lub mailowego, odpowiem na wszystkie pytania odnośnie lekcji sztuki zdalnych. Zapraszam na lekcje!

Istotne:

Polecam lektury książek z zakresu technologii malarstwa sztalugowego czy grafiki warsztatowej, jeśli interesują Cię te dziedziny ekspresji artystycznej. Nawet podczas studiów na ASP tych dziedzin nie poznasz gruntownie, liczyć się będzie zawsze Twoja własna praca podczas studiów, ta, którą włożysz samodzielnie w rozwój swego talentu.

Szkic, rysunek anatomiczny.

Wymagania egzaminacyjne.

Masz pytania w sprawie lekcji sztuki?

Skontaktuj się.